Jak wybrać nowoczesne krzesła do jadalni? Poznaj modne krzesła do jadalni, które odmienią Twoje wnętrze.

Jak wybrać modne krzesła do jadalni? Znajdziesz tutaj mnóstwo wskazówek, które Ci to ułatwią. Zapraszamy do lektury.

Nowoczesne krzesła do jadalni - Czyli jakie?

Nowoczesne krzesła do jadalni mogą przybrać wiele różnych form i stylów, ale ogólnie cechują się prostym, eleganckim designem oraz wygodą. Oto kilka cech, które często charakteryzują nowoczesne krzesła do jadalni:

 • Minimalistyczny design: Nowoczesne krzesła do jadalni zazwyczaj cechuje prostota i minimalistyczny wygląd. Mogą mieć proste, gładkie linie, a ich forma jest często oparta na geometrycznych kształtach, takich jak kwadraty czy prostokąty.
 • Materiały: Nowoczesne krzesła mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, drewno, tworzywa sztuczne czy skóra. Popularne są także krzesła z połączeniem różnych materiałów, na przykład drewna i metalu.
 • Kolorystyka: Nowoczesne krzesła do jadalni często występują w neutralnych kolorach, takich jak biel, czerń, szarość, a także w pastelowych lub jasnych odcieniach. Wybór kolorystyki zależy od preferencji i stylu wnętrza.
 • Wygoda: Pomimo minimalistycznego designu, nowoczesne krzesła zazwyczaj są wygodne. Mogą mieć ergonomicznie wyprofilowane oparcia i siedziska, co sprawia, że są odpowiednie do dłuższego siedzenia przy stole.
 • Innowacyjne rozwiązania: Współczesne technologie i innowacje często znajdują zastosowanie w projektowaniu krzeseł do jadalni. To może obejmować zastosowanie nowoczesnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne o wysokiej trwałości czy lekkie konstrukcje.
 • Zróżnicowane kształty: Nowoczesne krzesła do jadalni mogą przyjmować różne kształty, w tym krzesła o okrągłych lub kwadratowych siedziskach, a także krzesła ze szpiczastymi lub okrągłymi oparciami.
 • Funkcjonalność: Niektóre nowoczesne krzesła do jadalni mają dodatkowe funkcje, takie jak regulowane oparcia, składane siedziska lub możliwość stosowania ich na zewnątrz pomieszczenia, na tarasie czy balkonie.
 • Trwałość: Nowoczesne krzesła do jadalni są zazwyczaj wykonane z trwałych materiałów, co zapewnia im długotrwałą funkcjonalność.

Modne krzesła do jadalni - Poznaj najnowsze trendy

Trendy w dziedzinie mebli zmieniają się z czasem, ale w 2023 roku można spodziewać się pewnych nowości i inspiracji w zakresie nowoczesnych krzeseł do jadalni. Oto kilka trendów w projektowaniu krzeseł do jadalni na rok 2023:

 • Naturalne materiały: W 2023 roku nadal utrzymuje się popularność naturalnych materiałów, takich jak drewno i rattan. Krzesła wykonane z tych materiałów dodają ciepła i przytulności do przestrzeni jadalni.
 • Geometryczne kształty: Krzesła o oryginalnych kształtach i geometrycznych wzorach są stale modne. Mogą to być krzesła z oparciami w kształcie diamentu, trójkąta lub okręgu, które dodają unikalnego charakteru jadalni.
 • Pastelowe kolory: Delikatne pastelowe kolory, takie jak róż, mięta, błękit czy łososiowy dominują w 2023 roku. To świetny sposób na dodanie subtelnej elegancji i świeżości do wnętrza.
 • Metalowe akcenty: Krzesła z metalowymi nogami lub ramami są ponadczasowe. Wybór odpowiedniego metalu (na przykład mosiądz, miedź lub złoto) może nadać krzesłom nowoczesnego wyrazu.
 • Eko-friendly design: W miarę rosnącej świadomości ekologicznej, krzesła wykonane z ekologicznych materiałów i produkowane z dbałością o środowisko będą coraz bardziej popularne.
 • Kombinacja materiałów: Krzesła, które łączą różne materiały, takie jak drewno i metal, skóra i tkanina czy tworzywa sztuczne i rattan, stale cieszą się uznaniem. To pozwala na tworzenie unikalnych kompozycji.
 • Funkcjonalność: W jadalniach docenia się krzesła, które są nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Krzesła z opcją regulacji wysokości lub składane, które można łatwo przechowywać, są bardzo praktyczne.
 • Minimalistyczny design: Proste linie i minimalistyczne krzesła zawsze będą modnym wyborem, ponieważ pasują do wielu różnych stylów wnętrz.
 • Personalizacja: Możliwość dostosowania krzeseł do swoich indywidualnych preferencji, na przykład poprzez wybór koloru, materiałów czy wzoru tapicerki, jest ważne dla wielu osób i dlatego w Subtengo oferujemy różne krzesła i zestawy, które możesz spersonalizować.

Czy krzesło do salonu sprawdzi się również w jadalni?

Krzesło do salonu może się sprawdzić w jadalni, ale zależy to od kilku czynników, w tym od stylu krzesła, jego funkcjonalności oraz ogólnego wystroju jadalni. Oto kilka kwestii, które warto rozważyć:

 • Styl krzesła: Jeśli krzesło do salonu pasuje do stylu wystroju jadalni, to może się w niej dobrze prezentować. Na przykład, jeśli masz nowoczesne krzesło do salonu i jadalnia ma nowoczesny design, to jest większa szansa na harmonijny wygląd.
 • Funkcjonalność: Upewnij się, że krzesło do salonu jest wystarczająco wygodne i funkcjonalne do użytku przy stole w jadalni. Warto zwrócić uwagę na wysokość siedziska i ergonomiczność, szczególnie jeśli będzie używane przy stole do posiłków.
 • Kolor i materiały: Sprawdź, czy kolor i materiały krzesła pasują do pozostałych elementów jadalni. Kolory mogą być spójne lub kontrastować, w zależności od preferencji.
 • Rozmiar: Upewnij się, że krzesło pasuje do dostępnego miejsca w jadalni. Niech nie zaburza przepływu wokół stołu i pozwala na wygodne korzystanie.
 • Ilość krzeseł: Jeśli planujesz używać krzesła do salonu w jadalni, warto zastanowić się, czy pasuje ono do reszty krzeseł przy stole. Spójność w kształcie, stylu i kolorystyce może pomóc w stworzeniu spójnego wyglądu.
 • Użytkowanie: Jeśli zamierzasz korzystać z krzesła do salonu w jadalni na co dzień, to wybierz takie, które będzie trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Tapicerka powinna być odporna na plamy i łatwa do czyszczenia.

Krzesła drewniane czy metalowe?

Wybór między krzesłami drewnianymi a metalowymi zależy od Twoich preferencji stylowych, potrzeb funkcjonalnych i ogólnego wystroju wnętrza. Oto kilka kwestii, które warto rozważyć przy wyborze między krzesłami drewnianymi a metalowymi:

Krzesła drewniane:

 • Ciepło i przytulność: Krzesła drewniane dodają ciepła i przytulności do wnętrza, co jest szczególnie ważne w jadalni lub salonie. Drewno jest naturalnym materiałem, który tworzy przyjemny klimat.
 • Różnorodność stylów: Drewno jest wszechstronnym materiałem, który można stosować w różnych stylach, od tradycyjnego po nowoczesny. Istnieje wiele rodzajów drewna, każde o innym charakterze, co pozwala dopasować krzesła do konkretnej estetyki.
 • Trwałość: Drewno jest trwałym materiałem, który może wytrzymać wiele lat użytkowania przy odpowiedniej pielęgnacji.
 • Możliwość renowacji: Jeśli krzesła drewniane zostaną uszkodzone lub zużyte, można je często odnowić, co jest trudniejsze w przypadku krzeseł metalowych.

Krzesła metalowe:

 • Nowoczesny wygląd: Krzesła metalowe często prezentują się nowocześnie i minimalistycznie, co może być idealne w nowoczesnych wnętrzach.
 • Lekkość i trwałość: Krzesła metalowe są zazwyczaj lekkie, co ułatwia ich przenoszenie i czyszczenie. Metal jest również trwałym materiałem, który jest odporny na zużycie.
 • Mniejszy rozmiar: Krzesła metalowe często są mniej masywne niż drewniane, co może być korzystne w małych przestrzeniach.
 • Wzornictwo i kształty: Metal pozwala na tworzenie różnorodnych kształtów i wzorów, co daje większą swobodę w projektowaniu.
 • Odporność na warunki atmosferyczne: Jeśli zamierzasz używać krzeseł na zewnątrz, metalowe krzesła mogą być bardziej odporne na warunki atmosferyczne niż drewniane.

Stylowe i funkcjonalne krzesła - Wzbogać wnętrze o szyk i praktyczne zastosowanie

Stylowe i funkcjonalne krzesła mogą iść w parze. Najważniejsze jest to, by dopasować je do wystroju wnętrza, ale przede wszystkim, by nie kupić krzeseł, które będą zbyt wysokie, zbyt niskie lub po prostu niedopasowane do stołu. 

Czy warto wybierać tanie krzesła do jadalni?

Nie, ale nie oznacza to, że dobra cena to synonim niskiej jakości. W Subtengo znajdziesz krzesła i zestawy krzeseł ze stołami w dobrej cenie. Szukasz pełnego wyposażenia do jadalni? Sprawdź nasze zestawy, które są dostępne w cenach już od 1500 zł.

Wygodne krzesła do jadalni - To najważniejsze!

Jadalnia to miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu. Szczególnie gdy lubisz rodzinne lub przyjacielskie spotkania, które trwają czasami do rana. Z tego można wyciągnąć jeden wniosek. Krzesła muszą być wygodne. Inaczej "siedzenie" może boleć. 

Pamiętaj tutaj o 3 ważnych sprawach:

 • Krzesło nie może być zbyt wysokie - przy wysokim siedzisku nie każdy (szczególnie osoby niższe) mogą nie dostawać stopami do podłogi. To spowoduje drętwienie nóg i szybkie poszukiwania czegoś wygodniejszego do spoczynku.
 • Krzesła muszą być stabilne - inaczej chybotliwe krzesła będą niewygodne, a nawet o wątpliwej trwałości, przez co nie każdy będzie chciał na nich siedzieć.
 • Krzesła powinny mieć wygodne oparcie - metalowe, "wykręcone" oparcia, najczęściej te wykonane z prętów bez jednego stabilnego podparcia są niewygodne. Plecy bolą, ciężko na nich wytrzymać, także bądź ostrożny przy ich wyborze.

Krzesła tapicerowane do jadalni - Czy to dobry wybór?

Tak jeśli zależy Ci tylko na wyglądzie i komforcie siedzenie. Krzesła tapicerowane są wykończone materiałami, które niestety mogą się szybko brudzić. A pozbycie się plam z jedzenia może być trudne. Jeśli projektujesz jadalni w domu, gdzie są małe dzieci, to rozważ czy nie lepiej wybrać krzeseł, które łatwo będzie zachować w czystości.

Krzesła plastikowe - Może nowoczesne, ale niepraktyczne

W ogrodzie się sprawdzą, ale na pewno nie w jadalni. 

Jak wybrać idealne krzesła do jadalni?

Skup się na sprawach technicznych. To podstawa. Dobre wymiary i oszacowanie potrzebnej ilości miejsca jest bardzo ważne. Na stronie Subtengo w opisach dodajemy dokładne wymiary, które pozwolą Ci ocenić, ile miejsca należy przeznaczyć na jedno krzesło i jak dopasować je do wymiarów stołu.

Jak dopasować krzesła do wnętrza jadalni?

Dopasowanie krzeseł do wnętrza jadalni to ważny krok w procesie aranżacji, który wpływa na ogólny wygląd i atmosferę pomieszczenia. Oto kilka wskazówek, jak skutecznie dopasować krzesła do wnętrza jadalni:

 • Styl: Zastanów się nad stylem, w jakim urządzona jest Twoja jadalnia. Krzesła powinny harmonizować z resztą wnętrza. Na przykład, w jadalni o nowoczesnym wystroju lepiej będą wyglądały proste, minimalistyczne krzesła, podczas gdy do jadalni w stylu rustykalnym pasują krzesła z naturalnego drewna.
 • Kolorystyka: Wybierz kolory krzeseł, które pasują do palety kolorów w jadalni. Możesz zdecydować się na krzesła w tym samym kolorze co stół, lub wybrać kontrastujący kolor, który doda charakteru pomieszczeniu.
 • Materiał: Wybierz materiały krzeseł, które pasują do reszty mebli i wykończenia wnętrza. Na przykład, krzesła drewniane będą się dobrze komponować z drewnianym stołem, podczas gdy krzesła tapicerowane mogą dodać luksusowego akcentu.
 • Kształt: Zwróć uwagę na kształt krzeseł. Odpowiednio dopasowane krzesła powinny być proporcjonalne do stołu i dostosowane do przestrzeni jadalni. Krzesła o skomplikowanych kształtach mogą wprowadzić zamieszanie w przestrzeni, więc warto wybierać te, które są estetycznie spójne z całością.
 • Ilość krzeseł: Zastanów się, ile krzeseł potrzebujesz do jadalni. Upewnij się, że są one dostosowane do liczby członków rodziny lub gości, którzy często korzystają z jadalni.
 • Wygodę: Komfort jest kluczowy. Wybierając krzesła do jadalni, zwróć uwagę na wygodę siedzenia i odpowiednie wsparcie dla pleców.
 • Przestrzeń: Upewnij się, że krzesła nie zagrażają swobodnemu dostępowi do stołu. Pozostaw wystarczająco dużo miejsca między krzesłami, aby goście mogli wygodnie wstawać i siadać.
 • Dodatki i dekoracje: Rozważ także dodatki, takie jak poduszki czy narzuty na krzesłach, które mogą dodać koloru i stylu jadalni.
 • Twoje osobiste upodobania: Ostatecznie to Ty jesteś najważniejszym ekspertem odnośnie swojego wnętrza. Dopasuj krzesła do swoich osobistych upodobań i poczucia estetyki.

Podsumowanie

To spory poradnik na temat wyboru krzeseł. Liczymy, że Ci pomoże. Teraz wiesz, czego szukać. Jeśli potrzebujesz krzeseł, które realizują powyższe wytyczne, to zapraszamy Cię do oferty Subtengo. Kliknij w link i poznaj nasze:

Produkt dodany do ulubionych.